Extended indication Relapsed or Refractory AML (onderdeel van de conditionering voor stamceltransplantatie).
Therapeutic value No estimate possible yet
Registration phase Clinical trials

Product

Active substance Iodine (131I) apamistamab
Domain Hematology
Reason of inclusion New medicine (specialité)
Main indication AML / MDS
Extended indication Relapsed or Refractory AML (onderdeel van de conditionering voor stamceltransplantatie).
Proprietary name Iomab-B
Manufacturer Actinium
Mechanism of action Other
Route of administration Intravenous
Therapeutical formulation Intravenous drip
Budgetting framework Intermural (MSZ)
Additional remarks Indiening verwacht in 2025 (IHSI). Fabrikant: Actinium Pharmaceuticals. Iomab-B is een "targeted therapy" een monoklonaal antilichaam dat is verbonden met radioactief materiaal (waardoor het een radioactief gemerkt antilichaam is). Iomab-B levert selectief straling aan beenmerg en milt, waar de meeste leukemiecellen zich bevinden, in vergelijking met andere organen zoals lever, longen, nieren en slijmvliezen die door teveel straling kunnen worden geschaad.

Registration

Registration route Centralised (EMA)
Type of trajectory Unknown
Particularity Unknown
ATMP No
Submission date June 2025
Expected Registration June 2026
Orphan drug Yes
Registration phase Clinical trials
Additional remarks Op basis van de fase 3 studie wordt een indiening verwacht in de tweede helft van 2026.

Therapeutic value

Therapeutic value No estimate possible yet

This assessment does not indicate any potential inclusion in the package.

References NCT02665065 (SIERRA)
Additional remarks Iomab-B in combinatie met een regime met verminderde intensiteitsconditionering (RIC) dat Fludarabine bevat en een lage dosis Total Body Irradiation (TBI) voorafgaand aan allogene Hematopoëtische stamceltransplantatie (HCT).

Expected patient volume per year

Patient volume < 260

Market share is generally not included unless otherwise stated.

References NKR 2017
Additional remarks 774 diagnoses AML in 2017. Bij ongeveer de helft van het aantal patiënten komt AML terug (387). In de studie worden alleen patiënten van 55 jaar en ouder meegenomen. Uitgaande van ongeveer twee derde van de patiënten zou dit uitkomen op zo'n 260 patiënten. Van deze patiënten zal een deel in aanmerking komen, gezien niet iedereen in staat is om een stamceltransplantatie te ontvangen.

Expected cost per patient per year

Potential total cost per year

Off label use

Off label use Unknown

Indication extension

Indication extensions No
References clinicaltrials.gov, AdisInsight
Additional remarks Geen andere fase 3 studies op dit moment. (fase 2 wel gestart voor "Myelodysplastic syndromes; Precursor cell lymphoblastic leukaemia-lymphoma").

Other information