Uitgebreide indicatie Recidiverend of refractair na 1 of meer lijnen van therapie DLBCL, transplant-eligible.
Therapeutische waarde Nog geen inschatting mogelijk
Totale kosten 81.750.000,00
Registratiefase Klinische studies

Product

Werkzame stof Axicabtagene ciloleucel
Domein Oncologie en Hematologie
Reden van opname Indicatieuitbreiding IND
Hoofdindicatie Non-hodgkin lymfoom agressief
Uitgebreide indicatie Recidiverend of refractair na 1 of meer lijnen van therapie DLBCL, transplant-eligible.
Merknaam Yescarta
Fabrikant Gilead
Werkingsmechanisme CAR-T therapie
Toedieningsweg Intraveneus
Toedieningsvorm Infuus
Bekostigingskader Intramuraal (MSZ)
Aanvullende opmerkingen Yescarta is al geregistreerd, voor deze indicatie na twee of meer lijnen systemische therapie.

Registratie

Registratieroute Centraal (EMA)
Type traject Onbekend
Bijzonderheid Onbekend
ATMP Ja
Verwachte registratie September 2022
Weesgeneesmiddel Ja
Registratiefase Klinische studies

Therapeutische waarde

Therapeutische waarde Nog geen inschatting mogelijk

Deze inschatting doet geen uitspraak over de mogelijke opname in het pakket.

Dosis per toediening Eenmalige infusie.

Verwacht patiëntvolume per jaar

Patiëntvolume < 250

Marktaandeel wordt in de regel niet meegenomen tenzij anders vermeld.

Bronnen Pakketadvies sluisgeneesmiddel axicabtagene ciloleucel (Yescarta®) voor volwassenen met recidiverend of refractair DLBCL en PMBCL na 2 of meer lijnen systemische therapie, Zorginstituut Nederland 2019.
Aanvullende opmerkingen De incidentie van DLBCL (en varianten) in Nederland in 2015 was 1.214 patiënten. Ongeveer 40% van de patiënten reageert niet op de eerste lijnsbehandeling. Ongeveer 50% van de patiënten wordt in de tweede lijn behandeld met autologe stamceltransplantatie. Dit betekent dat naar schatting maximaal 250 van de patiënten in aanmerking zou komen voor behandeling met axicabtagene ciloleucel.

Verwachte kosten per patiënt per jaar

Kosten 327.000,00

Dit bedrag geeft een indicatie van de totale kosten. Het is de uitkomst van het gemiddelde verwacht patiëntvolume maal de gemiddelde kosten per patiënt; beiden per jaar.

Bronnen Fabrikant; Pakketadvies sluisgeneesmiddel axicabtagene ciloleucel (Yescarta®) voor volwassenen met recidiverend of refractair DLBCL en PMBCL na 2 of meer lijnen systemische therapie, Zorginstituut Nederland 2019.
Aanvullende opmerkingen De kosten van een eenmalige infusie van axi-cel zijn €327.000 (inclusief conditionerende chemotherapie). De kosten kunnen mogelijk vergelijkbaar zijn met de indicatie waar reeds een uitspraak over gedaan is door middel van een pakketadvies.

Mogelijke totale kosten per jaar

Totale kosten 81.750.000,00

Off-label gebruik

Indicatieuitbreidingen Onbekend

Indicatieuitbreiding

Indicatieuitbreidingen Ja
Indicatieuitbreidingen Non-Hodgkin's lymphoma; Precursor cell lymphoblastic leukaemia-lymphoma.
Bronnen Addisinsight.
Aanvullende opmerkingen Lopende fase 2 studies.

Overige informatie