Uitgebreide indicatie Hepcludex is indicated for the treatment of chronic hepatitis delta virus (HDV) infection in plasma (or serum) HDV-RNA positive adult patients with co
Therapeutische waarde Mogelijke meerwaarde
Registratiefase Positieve CHMP-opinie

Product

Werkzame stof Bulevirtide
Domein Infectieziekten
Reden van opname Nieuw middel (specialité)
Hoofdindicatie Virale infecties, overig
Uitgebreide indicatie Hepcludex is indicated for the treatment of chronic hepatitis delta virus (HDV) infection in plasma (or serum) HDV-RNA positive adult patients with compensated liver disease.
Merknaam Hepcludex
Fabrikant Immunomedics
Werkingsmechanisme Virusremmer
Toedieningsweg Subcutaan
Toedieningsvorm Injectie
Bekostigingskader Extramuraal (GVS)
Aanvullende opmerkingen Bekostigingskader mogelijk GVS, aangezien de behandeling dagelijks is en chronisch.

Registratie

Registratieroute Centraal (EMA)
Type traject Versnelde beoordeling
Bijzonderheid Onbekend
ATMP Onbekend
Indieningsdatum November 2019
Verwachte registratie Augustus 2020
Weesgeneesmiddel Ja
Registratiefase Positieve CHMP-opinie
Aanvullende opmerkingen Positieve CHMP-opinie in juni 2020.

Therapeutische waarde

Huidige behandelopties Nog geen, in de toekomst wellicht Lonafarnib.
Therapeutische waarde Mogelijke meerwaarde

This assessment does not indicate any potential inclusion in the package.

Onderbouwing Bulevirtide werkt op de NTCP transporter welke ook door HBV en derhalve delta gebruikt wordt. In fase 2 studies bij een dosering van 2mg/dag heeft 53% van de patiënten een gecombineerde respons (daling transaminasen / > 2 log HDV-RNA daling ). Er is mogelijk sprake van een dose/ response effect waarbij een dosering van 10 mg hogere respons rates laat zien. Safety data / follow up van 10 mg dosering is momenteel zeer beperkt. Er loopt een fase 3 studie welke beide doseringen met elkaar vergelijkt. Wellicht dat bij langere behandeling een klein deel van de patiënten ook HbsAg klaart en dan kan stoppen. In de praktijk zal het middel vaak gecombineerd worden met antivirale middelen tegen HBV.
Toedieningsfrequentie 1 maal per dag
Dosis per toediening 2mg tot 10 mg per dag
Bronnen NCT03852719
Aanvullende opmerkingen Bij virologische non-respons kan overwogen worden om de dosering op te hogen naar 10 mg/ dag.

Verwacht patiëntvolume per jaar

Patiëntvolume 200 - 500

Market share is generally not included unless otherwise stated.

Aanvullende opmerkingen Aangezien het merendeel van de patiënten met hepatitis delta virus (HDV) op jonge leeftijd een ernstige leverfibrose danwel cirrhose heeft, komt het grootste gedeelte van de patiënten in Nederland in aanmerking voor behandeling . De incidentie in Nederland wordt met name bepaald door migratie uit hoog endemische gebieden en is hierdoor moeilijk voorspelbaar (Oost-Europa/ Turkije/ Afrika). De verwachting is dat er jaarlijks rond de 20 tot 30 gevallen zijn. De patiëntenaantallen zijn relatief laag. Naar verwachting is er een prevalente pool van 200-500 patiënten in Nederland.

Verwachte kosten per patiënt per jaar

Mogelijke totale kosten per jaar

Off-label gebruik

Indicatieuitbreidingen Onbekend

Indicatieuitbreiding

Indicatieuitbreidingen Onbekend

Overige informatie